Na blogu naleznete články týkající se výuky angličtiny, cestování, zahraničních příležitostí pro mladé studenty, ERASMUS+ pobytů nebo outdoorového vzdělání a zážitkové pedagogiky. V poslední době dostal blog pořádně na frak, na univerzity přišlo zkouškové období, tak i já jsem se musel věnovat méně příjemný věcem. Věřím, že blog bude pro vás přínosem a je ho psaní pro mne jakousi satisfakcí. Pokud máte jakékoliv dotazy, budu rád, když vám je právě já budu moci odpovědět.

ERASMUS+ – jednoho dne se Evropská unie rozhodla, že potřebuje vychovat mladé lídry, kteří v budoucnu budou rozhodovat o tom, jakým směrem bude Evropa směřovat. Pro mladé lidi a pracovníky s mládeží se rozhodla financovat projekty, které budou mít pro účastníky přidanou hodnotu. Programu ERASMU+ je celá řada. Vysokoškolští studenti a pedagogové se mohou účastnit studijních pobytů a praktických stáží v zahraničí. Mladí lidé výměn mládeže, delší dobrovolnické služby v zahraničí a strukturovaného dialogu. Pracovníci s mládeži tréninku nebo studijních návštěv. Pro studenty je nejlepší zažít výměnu mládeže. Po celých osm dní komunikujete po většinu času anglicky, rozvíjíte své dovednosti a mnohdy poznáte sami sebe. Když byste rádi zažili takový projekt, musíte se obrátit na českou vysílací organizací. Existuje skupina na Facebooku, kde najdete zahraniční projekty, nebo doporučuji neziskovou organizaci EYCB. Tréninky, kde už musíte být pracovníkem s mládeži a mít o dané téma zájem, najdete ve vyhledávači SALTO. A o celém ERASMU vám informace poskytne Dům zahraniční spolupráce.

Výuka angličtiny – vyznat se v metodách angličtiny není dnes nic jednoduchého. Na blogu budu přinášet nové trendy ve výuce angličtiny, ale také tipy a triky k výuce dětí, středoškoláků a dospělých. V plánu je zde publikovat i aktivity a hry ve výuce a tipy na to, jak se efektivně učit cizímu jazyku. 

Vzdělání  – je v dnešní době extrémně důležité. Nemusí být jen institucionálního charakteru. Spousta úspěšných manažerů a majitelů firem získala vzdělání a leadership schopnosti jen díky knihám a přemýšlení. Vzdělání je cestou k cíli a vědění. Blog se bude zabývat také pedagogickou, výchovou, metodologií výchovy a didaktikou cizích jazyků. Postupně zde najdete články o zážitkové pedagogice, metodice výuky anglického jazyka a práce s žáky se specifickými poruchami učení. Andragogika, nebo vzdělání dospělých, taky nebude opomenuta. Budu zde publikovat recenze na knihy o osobním rozvoji a rozvoji manažerských dovedností.